Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rdzy na samochodzie nie da się uniknąć. Nie mniej jednak nie jest to, absolutnie wyrok dla naszego samochodu. W większości przypadków sami możemy wyeliminować rdzę za pomocą powszechnie dostępnych środkowo przeznaczonych jedynie do tego zadania. Jednakże może się zdarzyć i tak, że samochód ford będzie miał tyle rdzy, że sami nie będziemy w stanie sobie z nią poradzić.To samo dotyczy miejsc w jakich…

To samo dotyczy miejsc w jakich się ona utworzy. Nie każde z nich jest dla nas łatwo dostępny. Niekiedy może okazać się niezbędne usunięcie pewnych części. Tylko dzięki temu działaniu możliwy będzie swobodny dostęp do miejsca zarażonego rdzą. Oczywiście nie należy obwiniać siebie o to, że nasz ford ma rdzę. Wszak rdza jest właściwie nieunikniona. Najczęściej winą za jej powstawanie można obarczyć zimę. W związku z tym każdy samochód w tym również Ford jest w pewnym stopniu narażony na rdze – jak każdy inny samochód. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że od razu cały samochód pokryje się rdzą. Mamy kilka miejsc w których istnieje większe prawdopodobieństwo jej powstania. Dlatego tez warto przyglądać się im częściej, aniżeli pozostałym elementom swojego samochodu.

Do nich zaliczyć możemy przede wszystkim wszystkie elementy samochodu znajdującego się w miarę nisko jak na przykład progi czy też dolne krawędzie drzwi. Nowy Ford Fokus został wyposażony w specjalne blachy, dzięki czemu korozja nie wystąpi nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. To nowa technologia produkcji gwarantuje nam wieloletnią bezawaryjność a także to, że samochód będzie wyglądał pięknie bez śladów rdzy. W Internecie szybko możemy znaleźć galerie zdjęć nowego modelu Focusa, na których możemy przyjrzeć się, że rdza nie atakuje karoserii tego modelu.

Pasjonaci posuwają się nawet do rozkręcania samochodu na wiele części by ocenić czy wystąpiła korozja. W galerii możemy obejrzeć zdjęcia (ford.pl) z tej operacji i na własne oczy przekonać się, że rdzy nie ma. To może nas oczywiście skłonić do zakupu właśnie tego modelu Forda – a jest to niewątpliwie auto godne zainteresowania (ford.pl).

3 thoughts on “Miejsca narażone na rdzę

  1. wyborczy

    Niestety w moim samochodzie pojawia się rdza na dole. Ubolewam nad tym, ponieważ nie mam garażu, a samochód stoi ciągle na zewnątrz. Zarówno podczas deszczu, jak i śniegu.

  2. zdrowy76

    Ja zmagam się z rdzą, kolega absolwent samochodówki daje mi różne preparaty, które nieco skutkują, ale na rdzę nie ma mocnych. Niestety coraz bardziej się ona pogłębia.

  3. Kayka

    jeśli chodzi o rdzę, to mój poczciwy Matiz jest nią przesiąknięty i to solidnie niestety. Aż boję się jeździć do mechanika, że zapadnie mi się to auto na lewarze

Leave a reply

required