Jeśli chodzi o motoryzację to w naszym samochodach zdecydowanie bardzo dużym problemem jest rdza. Warunki klimatyczne naszego kraju bardzo sprzyjają pojawianiu się tego typu niesympatycznych rzeczy na karoserii. Mamy często bardzo ciepłe i wilgotne lata. Zimą na drogach jest ogromna ilość soli, a te rzeczy z pewnością nie wpływają dobrze na blachę w samochodach.


rdza ford

Foto: img.chcekupicauto.pl

Tym samym na drogach można…

Tym samym na drogach można spotkać naprawdę wiele samochodów z wypryskami z rdzy, które jeśli nie są szybko usuwane to rozprzestrzeniają się po samochodzie w niezwykle szybkim tempie. Nowoczesne samochody są oczywiście coraz bardziej odporne na rdzę. Stosuje się bardzo porządnie ocynkowane blachy, które pokrywa się lakierami najwyższej jakości. Wiadomo jednak, że na drodze łatwo o różnego rodzaju odpryski lakieru, które w szybkim czasie mogą przekształcić się w ogniska rdzy.

Jeśli chodzi o producentów aut…

Jeśli chodzi o producentów aut to rdza w Fordzie występuje zdecydowanie najrzadziej. Jak pokazują liczne statystyki to właśnie samochody marki Ford wygrywają w kategorii tych, które po prostu najmniej rdzewieją. Na drogach można spotkać Focusy, które mają ponad 10 lat i nadal nie widać na nich ani śladu rdzy. Z pewnością jest to bardzo zachęcając nowina dla wszystkich kierowców w naszym kraju. Ford naprawdę na długie lata zachowa piękny i zdrowy wygląd, a my dłużej będziemy cieszyli wzrok takim autem.

rdza ford

Foto: images02.olx.pl

Brak rdzy bardzo podwyższa także wartość tych samochodów przez co Fordy dość długo utrzymują naprawdę przyzwoitą cenę i można na nich zarobić nawet po kilku latach użytkowania.

Posted in: Inne.
Last Modified: Luty 11, 2015

2 thoughts on “Czy Fordy rdzewieją?

  1. Huberta

    Każde auto, jeśli nie będziemy o nie dbali wcześniej lub później zardzewieje. Nie ma reguły. Każde, nawet najlepsze auto rdza może mocno chwycić uważam

  2. Klaudia_66

    Nie ma tak, że mamy gwarancję, że nam dane auto nigdy nie zardzewieje. Nawet Audi zdarzały się ze rdzą. Wszystko zależy od tego, jak je konserwujemy i już

Leave a reply

required